Ładowanie strony
MENU
PROJEKTY AKTUALNE

 

 

ŻEROM W YOUTUBE

 DYPLOMY I CERTYFIKATY

 

  


 


start /
serwis w tej chwili ogląda 9 osób
serwiszglossie

Awans Joanny Kraus i projektu Puchary Zero Waste 2019

Joanna Kraus z klasy 1ag bierze udział w konkursie Puchary Zero Waste 2019 i awansowała do drugiego etapu, w którym wybierane są 4 kategorie: wydarzenie, osoba, inicjatywa i marka.

Joanna pretenduje w kategorii osoba, a projekt, który realizuje to Zrób więcej dla Ziemi  i jest zgłoszony jako inicjatywa.

!! Pomóżmy wygrać projektowi,
w którym uczestniczy Joanna !!

Jest to ogromna szansa szansa na rozpromowanie tej idei.

kliknij link do głosowania:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccYNeRbfdrUC2V-1MZhBv_RUemU3jcbew4bVcW4QnrIqmIfA/viewform

 

Dodał: Mirosław Gutowski       15 lutego 2020r.
Portugalia dzień 5

Czas pożegnania. Po wypełnieniu ankiety ewaluacyjnej i wysłuchaniu koncertu szkolnej grupy Big Band, otrzymaliśmy certyfikaty uczestnictwa w projekcie.

     

Po ceremonii wręczenia dyplomów, wzięliśmy udział w zajęciach z biologii i geografii, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Nadszedł czas rozstania i powrotu do domu.

    

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       9 lutego 2020r.
Portugalia dzień 4

 Czwarty dzień wymiany spędziliśmy zwiedzając Porto. Rozpoczęliśmy od biblioteki Lello znanej miłośnikom Harrego Pottera. Tu właśnie narodził się pomysł napisania książki. Po krótkim odpoczynku przy herbacie i obejrzeniu filmu ukazującego piękno Portugalii udaliśmy się na spacer urokliwymi uliczkami miasta.

    

Na trasie wędrówki znalazł się oczywiście dworzec Sao Bento, gdzie na wewnętrznych ścianach budynku można podziwiać przepiękne azulejos, przedstawiające historię miasta. Spacer zakończyliśmy w World of Discoveries, gdzie przybliżyliśmy sobie historię odkryć portugalskich żeglarzy. 

    

  

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       7 lutego 2020r.
Portugalia dzień 3

 Dzień 3 wymiany poświęcony był analizie wyników ankiet badających poziom wiedzy mieszkańców w zakresie dziedzictwa narodowego. Przygotowaliśmy również ulotki prezentujące najbardziej znane zabytki w naszym regionie i kraju.

    

Po południu odbyła się prezentacja rezultatów pracy każdej ze szkół uczestniczących w projekcie. Dzień zakończyliśmy spacerem nad morzem w towarzystwie przyjaciół z wymiany.

  

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       6 lutego 2020r.
Portugalia dzień 2

 Na drugi dzień wymiany zaplanowano poznawanie dziedzictwa narodowego Portugalii. Zwiedziliśmy dolinę Douro, w której od wielu lat w tradycyjny sposób produkuje się najsłynniejsze wino Porto.

  

Byliśmy w muzeum Miguela Torga jednego z najbardziej wpływowych poetów i pisarzy XX wieku.

      

Po obiedzie w tradycyjnej restauracji odbyliśmy rejs rzeką Douro, a następnie zwiedziliśmy Pin Hao - budynek stacji kolejowej ozdobiony tradycyjnymi, portugalskimi płytkami.

  

p. prof. D. Haraf

 

Dodał: Ewelina Story       5 lutego 2020r.
Erasmus + Portugalia

 Rozpoczęliśmy kolejny etap programu Erasmus+. Tym razem gościmy w Porto w szkole imienia Carolina Michaelis. Przywitali nas serdecznie uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły. Po ceremonii powitania każdy z krajów uczestniczących w projekcie prezentował swój kraj, miasto i szkołę.

    

Poznaliśmy także podstawowe zwroty w języku portugalskim i próbowaliśmy komunikować się w tym języku.

     

Jednym z zadań projektowych było przygotowanie banera dotyczącego miejsc związanych z dziedzictwem narodowym. Aby przybliżyć Polskę i jej kulinarne walory przygotowaliśmy mały poczęstunek. Po ciężkiej pracy mieliśmy czas na odpoczynek i taniec przy dźwiękach  portugalskich piosenek.

  

p. prof. D. Haraf

Dodał: Ewelina Story       4 lutego 2020r.
Planetarium w Olsztynie ogłosiło nowe konkursy

Wojewódzki Turniej Fizyczny

Wojewódzki Turniej Astronomiczny

Wojewódzki Konkurs na Referat Astronomiczny

>> regulaminy konkursów w menu: KONKURSY

Dodał: Mirosław Gutowski       25 stycznia 2020r.
#RazemNaŚwięta

  Grudniowy czas był pełen inicjatyw i działań wolontariackich na rzecz innych. Oprócz zaplanowanych wizyt w Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach młodzież zorganizowała mieszkańcom spotkanie mikołajkowe podczas, ktorego nie zarakło wspólnego karaoke, piosenek współczesnych i trochę zapomnianych, słowa wprowadzającego w świąteczny nastrój.

13 i 14 grudnia odbyła sie zbiórka żywności, w którą zaangażowało się 23 uczniów. Dzięki zebranym produktom pomoc w postaci paczek otrzymało 11 dzieci i 3 seniorów.

Podczas zbiórki darów na rzecz schroniska dla zwierząt zebrano znaczną ilość kocy, kołder, poduszek, zabawek i karmy, którymi obdarowano podopiecznych Fundacji Niechcianych Zwierząt.

  Bezinteresowne zaangażowanie społeczności szkolnej w wymienione przedsięwzięcia uwieńczyło zakończenie akcji #RazemNaŚwięta odbywającego się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       13 stycznia 2020r.
NASZ ABSOLWENT PRETENDUJE NA NAJLEPSZEGO TRENERA

ARIEL FIJOŁ - obsolwent naszego LO, trener minikadetów reprezentacji polskich siatkarzy w klubie sportowym TREFL-GDAŃSK, nominowany przez Przegląd Sportowy na najlepszego trenera pracującego w Polsce.

W sezonie 2018/2019 po raz pierwszy jego reprezentacja zdobyła III miejsce w Mistrzostwach Europy.

Kliknij w poniższy link lub fotografię i zagłosuj na Ariela Fijoła


siatka.org/pokaz/xii-plebiscyt-strefy-siatkowki-glosowanie/6/

 

Dodał: Mirosław Gutowski       7 stycznia 2020r.
Kolędy, konkursy, akademia

Nareszcie upragnione Święta, ale zanim one krótka relacja z piątkowej akademii.

Przepełniona po brzegi aula doskonale bawiła się w rytmie kolęd podczas klasowego konkursu. Wszyscy wypadli świetnie, jak powiedziało jury, ale zwycięzca może być jeden i była nim klasa IIB.

Konkurs na najlepiej udekorowaną klasę wygrała również klasa IIB.

Chyba świąteczny klimat to coś co im w duszy gra.

 

Najwięcej emocji było podczas konkurencji... jedzenia pierogów na czas. W pięknym stylu z czasem 1 minuta 51 sekund osiem pierogów zjadł Szymon Kanclerz i zwyciężył.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i życzymy spokojnych oraz rodzinnych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

Zuzanna Pycko
Dodał: Mirosław Gutowski       23 grudnia 2019r.
ODN Rewers z Gdańska docenił nasze starania!

 UWAGA!

Miło nam poinformować, że nasza inicjatywa zbiórki pieniędzy na zakup Wirtualnej Gazetki Szkolnej zorganizowana na portalu zrzutka.pl została doceniona.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Rewers z Gdańska, który jest twórcą programu Wirtualna Gazetka Szkolna i będący pod wrażeniem naszego zaangażowania i pomysłu, zgodził się przekazać nam zestaw Wirtualnej Gazetki Szkolnej (ekran informacyjno – edukacyjny wraz z oprogramowaniem) za kwotę uzbieraną na dzień 12.12.2019 r, finansując resztę środków potrzebnych do realizacji przedsięwzięcia!!! 

Wirtualna Gazetka Szkolna zamontowana zostanie na parterze naszej szkoły już w styczniu.

Wszystkim bardzo dziękujemy za okazane nam wsparcie i wiarę, że jak się chce, to można :)

Samorząd Uczniowski

Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2019r.
Podsumowanie programu Erasmus+ w Turcji

Kolejna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie zrealizowanym dzięki środkom unijnym programu Erasmus+., który stawia na rozwój i kształcenie młodzieży. Tym razem tematem wymiany była profilaktyka uzależnień m.in. od telefonu czy internetu, oraz sposoby przeciwdziałania.

Wspólnie z rówieśnikami z Turcji, Niemiec, Litwy i Włoch nasi uczniowie pracowali w Ankarze nad działaniami projektowymi i podczas środowej prezentacji w auli podzielili się efektami tych prac oraz swoimi wrażeniami z wyjazdu do Turcji.

 p. prof. Dorota Haraf

 

Dodał: Mirosław Gutowski       12 grudnia 2019r.
SUKCES naszych siatkarek!!

09.12.2019r. odbył się Półfinał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
 
Dziewczęta z naszej szkoły wywalczyły w zawodach drugie miejsce!
 
Skład reprezentacji:
 
Weronika Maksimowicz
Gabriela Łaniewska
Milena Boczulak
Natalia Wierzbowska
Martyna Bryl
Aleksandra Dacko
Jolanta Skarul
 
Gratulujemy !!!
Dodał: Mirosław Gutowski       10 grudnia 2019r.
ANDRZEJKI 2019


Klasa I AG nie przegapi żadnej okazji do wspólnej zabawy i wzajemnej integracji. Tym razem były to Andrzejki. Wróżby, babeczki, wspaniała atmosfera - to tylko namiastka tego co działo się w piątek w klasie I AG.

Więcej zobaczycie w  fotoleracji.

>> fotorelacja - kliknij tutaj

 

Gabriela Fieducik

Dodał: Mirosław Gutowski       4 grudnia 2019r.
Świąteczna zbiórka żywności

Podziękowania niezawodnym wolontariuszom ! 

29-30 listopada w całej Polsce trwała przedświąteczna zbiórka żywności do której bardzo licznie włączyła się młodzież naszego Liceum. Przez  dwa dni od godziny 8 rano do 18,  aż 49 uczniów zbierało żywność w sklepach: Inbag, Biedronka i Stokrotka. Łącznie w Bartoszycach uczniowie zebrali 3.234 kg żywności, która zostanie przekazana do Banku Żywności, a następnie trafi do ludzi najbardziej jej potrzebujących. Akcję naszych wolontariuszy koordynowała Małgorzata Kuzia - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

p.prof. M. Kuzia

    

Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2019r.
Gala Wolontariatu

 2 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza W Bartoszyckim Domu Kultury odbyła się Gala Wolontariatu podczas której, wręczone zostały statuetki i podziękowania dla najaktywniejszych społeczników. Wśród nich nie zabrakło również naszych wolontariuszy. Za wytrwałą pracę zostały wyróżnione następujące osoby Aleksandra Małachowska z klasy IIIC wolontariuszka pracująca w wielu miejscach w Domu Dziecka, w Centrum Pomocy Rodzinie oraz wielu działaniach akcyjnych. Gabriela Kaczyńska z klasy II B wyróżniona została za pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami w internacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Paulina Wójcik z klasy IIC odebrała statuetkę wyróżnienia w imieniu wolontariuszy pracujących w Domu Opieki Społecznej.

p.prof. M. Kuzia

Dodał: Ewelina Story       4 grudnia 2019r.
Gwarno i wesoło czyli Andrzejki w DPS

  W polskim kalendarzu istnieje wiele kart, które wskazują na kultywowanie dawnych zwyczajów.Jedną z nich jest noc z 29 na 30 listopada zwana kiedyś wigilią św. Andrzeja. Pierwsze wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku a obrzędy z nim związane daleko wykraczają poza znane nam lanie wosku i tańce.

                           

  Z okazji Andrzejek zwanych kiedyś Jędrzejówkami czy Jędrzejkami, wolontariuszki Szkolnego Koła PCK 29 listopada umiliły popołudnie mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej wróżbami i zabawami, które z nostalgią przypomniały seniorom czasy młodości.Były też wiersze i piosenki, bo uczestnicy spotkań chętnie udzielają się muzycznie.

Dodał: Elżbieta Monkiewicz       3 grudnia 2019r.

97,63 %
ZDAWALNOŚĆ
MATURY
W 2019r.
W NASZYM LICEUM

KONTAKT

11-200 Bartoszyce

ul. Boh. Monte Cassino 9

lo@bartoszyce.info

Sekretariat
89 762 28 59
Pokój naucz.
89 762 10 83
Biblioteka
89 762 10 84
Pedagog
89 762 10 81

CERTYFIKATY